Фіолетові сорти моркви: чи варто їх вирощувати?

Фіолетова морква виглядає дуже незвично. Можна подумати, що ці сорти – результат експериментів з генної інженерії. Насправді, деякі підвиди дикої моркви мають коренеплоди саме фіолетового забарвлення.

У культурних сортів фіолетової моркви забарвлення коренеплоду варіює від червоно-фіолетових до насичених, майже чорних, тонів (в залежності від сорту). Вважається, що фіолетова морква має ряд переваг перед традиційною оранжевою.

• Містить багато антиоксидантів. Фіолетове забарвлення моркві надають органічні пігменти – антоціани. Чим інтенсивніший колір коренеплоду, тим більший у ньому вміст антоціанів. Ці речовини мають антиоксидантні властивості, сприяють очищенню судин, служать профілактикою онкологічних захворювань.

• Сприяє схудненню. Фіолетова морква за консистенцією трохи жорсткіша, ніж помаранчеві коренеплоди, за рахунок високого вмісту клітковини. Клітковина викликає швидке почуття насичення, а також стимулює перистальтику кишківника і покращую обмін речовин. Згідно з деякими дослідженнями, регулярне вживання фіолетової моркви сприяє зниженню маси тіла та зменшенню жирових відкладень.

• Радує око незвичайним кольором. Самий звичайнісінький салат із сирих овочів перетвориться у незвичайну страву, яку не соромно поставити і на святковий стіл. Без сумніву, ваші гості будуть здивовані оригінальним кольором.

Але у фіолетової моркви є і свої недоліки. Вона менш урожайна, ніж традиційні помаранчеві сорти, а також гірше зберігається. Крім того, морква, фіолетова і ззовні і всередині, змінює колір при термічній обробці. Вкинувши такий коренеплід у суп, ви отримаєте вариво неапетитного сірого кольору.