Налисники з сиром, маком чи варенням були одним із улюблених почастунків на Масницю (Колодій). Це свято відзначається напередодні Великого посту.
Пропоную вам п’ять способів загортання налисників, які можна готувати як із солодкими, так і з несолодкими начинками.
Фото 1. Трубочки (рурки) та «равлики».
Налисники-трубочки, як правило, роблять із солодкою начинкою, яку легко розмазати по млинцю: з повидлом, маком, перетертим з цукром, або, просто, із сметаною та медом.
«Равлики» – налисники с двома видами начинки. Частіше за все. начинка солодка – сир та мак (як на фото) або сир та вишні. Але можна експериментувати і з несолодкими начинками, наприклад, м’ясо та гриби або гриби та тушкована капуста.
Фото 2. Конвертики по-українськи та по-польськи. Перший варіант загортання налисників відомий, мабуть, кожній господині. Кладемо начинку на край млинця, згортаємо трубочкою та підгортаємо краї під низ. У другому варіанті начинка викладається по центру, краї загортаються конвертом. Перед тим. як подати на стіл, налисник обмочуємо у яйці, обкачуємо в панірувальних сухарях та обсмажуємо з обох боків до хрумкої шкоринки.
Фото 3. Трикутнички. Складання млинців трикутником найбільш популярне у французькій кулінарній традиції (загадаймо знамениті «Креп Сюзетт»). Але існують і українські млинці-трикутнички – «бендерики». Вони робляться з начинкою із сирого м’ясного фаршу (фарш, дрібно посічена цибуля, сіль, перець, додати води стільки, щоб начинку можна було легко розмазувати). Розподіляємо начинку тонким шаром по половині млинця, закриваємо вільною половинкою, складаємо ще раз пополам. Обкачуємо «бенедерики» в борошні, обмочуємо у збитому яйці і смажимо з обох боків на невеликому вогні під кришкою.