Середземноморські пряні трави, що зимують на наших городах

Пряні трави, які широко використовуються у середземноморській кухні, можна без проблем виростити на наших городах. Тим’ян, шавлія, лаванда гарно зимують під легким укриттям із сухих стебел.

Тим’ян.
Тим’ян – невисокий (до 20 см) багаторічний кущик з невеликими листочками. В червні-липні тим’ян вкривається масою дрібних світло-фіолетових квіток. Ця рослина – гарний медонос, вона приваблює на ділянку корисних комах-запилювачів. В кулінарії тим’ян використовують і в свіжому, і в сушеному вигляді. Його додають в салати, при смаженні м’яса та птиці. Тим’ян також використовують для ароматизації тушкованої капусти, рагу з томатів, перців та баклажанів.

Шавлія.
Багаторічний кущик з красивим сріблясто-зеленим листям і яскравими фіолетовими квітами. На одному місці шавлія може рости більше 20 років. В дуже холодні зими пагони сильно обмерзають, але навесні рослина швидко відновлюється. В кулінарії використовують листя шавлії. У цієї приправи дуже сильний аромат, то ж додавати до страви її треба помірно. Невелика кількість листя шавлії надасть неповторного аромату піці, смаженому м’ясу, запеченим овочам. Разом із шавлією у страву можна додати часник та тим’ян.

Лаванда.
Лаванда – багаторічна рослина з сірувато-зеленим листям і невеличкими ліловими квітками, які зіграні у колосовидні суцвіття. Лаванду, в основному, використовують у парфумерії. Але французькі та італійські кулінари додають квіти цієї рослини до деяких страв. Сушені квіти лаванди гармонійно поєднуються з тушкованою бараниною, входять до суміші спецій для смажіння птиці. Лавандою ароматизують лікери, вино та відомий французький десерт крем-карамель.